Orchestra
  • Şeful trupei de orchestră:
    • Ion Luchian
  • Prima Vioară:
  • Vioara I:
  • Vioara II:
    • Ana Lîsenco
    • Aurel Coşparmac
    • Aurelia Bargan
    • Ion Tverdohlib
    • Larisa Todica
    • Mihail Jmurcov
    • Natalia Corolscaia
    • Nina Chiperi
    • Svetlana Gheorghiu
    • Tamara Postică
    • Tamara Tamazlîcaru - Şef de Grupă
  • Violoncel :
    • Elena Rudenco
    • Irina Şolpan
    • Liudmila Nepomneaşceaia
    • Oxana Kuspîs
    • Stela Burduja
    • Valentina Ferroni
    • Victor Lupulenco - Şef de Grupă
    • Villa Tuzlucova
  • Violă :
    • Daria Melnic
    • Irina Iastremscaia -Şef de grupă
    • Iurie Dudnic
    • Ludmila Rudenco
    • Tatiana Chihai
    • Valentina Lopuşneac
    • Veaceslav Secichin
  • Contrabas :
    • Andrei Şumilo - Şef de Grupă
    • Eugeniu Croitoru
    • Igor Varicaş
    • Mihail Zaiţev
    • Victor Musteaţă
  • Flaut :
    • Alina Calaraş
    • Gheorghe Doroş
    • Marina Tulcinscaia - Şef de Grupă
    • Oleg Burschii
    • Oleh Kuspîs
  • Oboi :
    • Alexandru Roşca
    • Alexei Bulmaga - Şef de Grupă
    • Dumitru Cojocaru
    • Iulia Ciubuc
  • Clarinet :
    • Andrei Jitariuc
    • Andrei Ţopa
    • Angela Băncilă - Şef de Grupă
    • Serghei Tcaci
  • Fagot :
    • Nicolae Savin - Şef de Grupă
    • Robert Ivanov
    • Vasilii Neceaev
    • Veaceslav Dragoi
    • Victor Vîrlan
  • Corn :
    • Boris Vasiliuc
    • Dorina Munteanu
    • Dumitru Aculov
    • Ion Luchian
    • Ivan Aculov - Şef de Grupă
    • Ivan Clopot
    • Ivan Zavalii
  • Trompetă :
    • Alexei Sochircă
    • Ion Paladi
    • Ivan Dibulat
    • Vadym Timotin
    • Vasile Harcomiţă
    • Vasilie Ciubuc -Şef de Grupă
  • Trombon :
    • Dmitrii Tulcinshii
    • Petru Potîng
    • Vasilie Ceban- Şef de Grupă
    • Victor Burla
  • Tubă :
    • Grigore Djundiet
    • Octavian Morozan
  • Harpă :
    • Olga Cazac -Şef de Grupă
    • Valentina Gurov
  • PERCUŢIE:
    • Alexandru Tomazov - Şef de Grupă
    • Dumitru Calmîş
    • Liudmila Amelina
    • Maria Kionig
    • Nichita Lebedev
Calendarul Spectacolelor:
Noutăţi
Teatrul Național de Operă și Balet Maria Bieșu prezintă în luna MARTIE spectacole renumite de operă și balet: OPERA PEKIN - Invitați speciali din China, precum si creații din repertoriul teatrului: MADAMA BUTTERFLY, LACUL LEBEDELOR, ALBA CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI, GISELLE, CIPOLLINO, SPĂRGĂTORUL DE NUCI și LILIACUL .
Vă așteptăm cu drag la Teatru!!!!
Informații la numărul de telefon: 022 24 51 04